Multifunkční areál Dolní Vítkovice

Jedná se o bývalý průmyslový komplex Vítkovických železáren, ze kterého vznikl multikulturní areál. Jedinečný na světě, kde se dozvíte více o výrobě železa, pro děti je tu připravený Dětský svět a spousta dalších aktivit.

DinoPark

Oblíbená aktivita, kam s dětmi. Na území České republiky leží celkem 5 dinoparků. Tím největším je ostravský dinopark o ploše 35 hektarů, kde uvidíte více než 70 modelů dinosaurů. V životních velikostech a interaktivní, takže občas dokáží docela nahnat strach :). Menší, ale stejně zajímavé dinoparky pak najdete v Plzni, Vyškově, Liberci a Praze.

Ráj dřevěných soch v Ostravici

Ráj dřevěných soch je místem, kde pod širým nebem můžete obdivovat více jak 100 dřevěných děl. A neustále přibývají další. Místo doplňují také živá zvířátka.

Stezka Valaška v Beskydech

Stezku Valaška vybudovali v horském sedle Pustevny. Její součástí je i nejdelší skleněný skywalk v Evropě a jediný lanový chodník u nás. Děti se zabaví i na třípatrovém hřišti s prolézačkami a trampolíně.

Navíc jsou Pustevny skvělým výchozím bodem pro výlety do Beskyd.

Stezka Valaška / Kam s dětmi

Archeopark Chotěbuz-Podobora

Archeopark Chotěbuz-Podobora je interaktivní ukázkou života a zvyků obyvatel v raném středověku. Místo je ideální na výlet pro celou rodinu.

Park Eldorádo Hynčice

Eldorádo Hynčice představuje malý parčík s jezírkem a romantickými zákoutími, jehož součástí jsou různé figurky – pravěcí ještěři, Sněhurka, Červené Karkulka, zvířátka a další. V parku najdete i perníkovou chaloupku.

kam s dětmi

Pradědova galerie u Halouzků v Jiříkově

Kam na výlet s dětmi v Nízkých Jeseníkách? Zkuste Pradědovu galerii v malé obci Jiříkov. Galerie se rozprostírá na ploše 8 hektarů a obdivovat tu můžete více jak 450 vyřezávaných plastik a dřevěný betlém v životní velikosti. Děti se vyřádí na velkém množství nejrůznějších prolézaček a houpaček nebo se pokochají stádem daňků.

Místo je taky skvělým tipem, kam na výlet s dětmi ve dnech, kdy prší. Galerie se totiž rozprostírá venku a z velké části i uvnitř. Pradědova galerie navíc leží kousek od hradu Sovinec, takže můžete obě místa spojit do jednoho výletu.

Pradědovo muzeum

Zábavný park plný hravých aktivit s velkým přírodním dětským hřištěm. V ČR relativně ojedinělé místo, kde se zabavíte s dětmi mladšími i staršími a dokonce i s batolaty.

kam s dětmi

Krokodýlí ZOO v Protivíně

V Protivíně najdete unikátní ZOO. Uvidíte tady totiž víc než 100 krokodýlů. Jako jediná ZOO chová obří krokodýly s délkou nad 4 metry. S krokodýly se navíc můžete vyfotit. Aktuální informace o otevírací době a vstupném najdete na oficiálních stránkách Krokodýlí ZOO.

kam s dětmi

Stezka korunami stromů Lipno

V těsné blízkosti přehrady Lipno najdete stejnojmennou stezku korunami stromů. Stezka je bezbariérová a nabízí hned několik zajímavostí:

 • 52 m dlouhý tobogán vedoucí středem vyhlídkové věže
 • 11 adrenalinových zastávek
 • možnost projít si stezku večer od 19:00-23:00 v létě každé úterý
 • lesní hřiště Království světa
nejkrásnější místa jižních Čech

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj vybudovali u Orlíku nad Vltavou na ploše 9 hektarů. Je jedním z nejlepších parků u nás, kde se zabaví celá rodina. Jaké atrakce tu najdete?

 • Archeopark vesnice z raného středověku
 • přírodní stezku naboso
 • velké dřevěné bludiště
 • interaktivní hernu
 • lukostřelnici
 • pátrání po Kamenech času
 • dětskou herní vesničku a spousta dalších her, kde se děti zábavnou formou dozví o raném středověku
kam s dětmi
Zdroj: Zeměráj

Terčino údolí

Jihočeské Babiččino údolí? Přesně takhle se přezdívá Terčinu údolí kolem říčky Stropnice. Anglický krajinný park nedaleko Nových Hradů patří mezi nejvýznamnější historické parky v ČR.

V údolí jsou rozeseté romantické stavby, exotické dřeviny, mosty a umělý vodopád o výšce 20 m. Park je přístupný celoročně a ideální i pro kočárky. Naučná stezka je dlouhá 5 km.

Ranč s bizony v Rožnově

Ocitáme se v České Kanadě, kde se kousek od Českého Rudolce pokocháte bizony. Ranč je známý taky svými bizoními steaky.

Nedaleko odtud leží ještě jedna bizoní farma ve Veclově.

Rozhledna a lesopark U Jakuba a Ďáblova prdel

Z rozhledny U Jakuba na vrcholu Havlovy hory (680 m) budete mít Českou Kanadu jako na dlani. Čím je rozhledna jedinečná? Tvarem připomíná tužku a je největší stavbou z dřevěných profilů v ČR.

kam s dětmi

Kousek od rozhledny vybudovali lesopark s přírodním bludištěm, perníkovou chaloupkou a herními prvky, kde se vyřádí menší i větší děti. K rozhledně se dostanete po nauční stezce na Ďáblovu prdel, na kterou navážete od Valtínovského mlýna.

kam s dětmi

Obludiště Dolní Pěna u Jindřichova Hradce

Nedaleko Jindřichova Hradce leží největší keřový labyrint ve střední Evropě – Obludiště Dolní Pěna s rozlohou 6000 m2. Celkem si zabloudíte na 3 kilometrech cestiček s obludami po cestě. Součástí areálu je i parádní dětské hřiště.

Hrad Červený Újezd

Hrad Červený Újezd postavený v letech 2001-2002 je nejmladším hradem v ČR. Najdete ho západně od Prahy. A proč je ideálním místem, kam s dětmi na výlet? Jeho součástí je Muzeum českého venkova s více než 4000 exponáty. Tím nejlepším je vyřezávaný pohyblivý betlém. Hned vedle muzea leží zahrada se skanzenem s replikami větrného mlýna, sušárny chmele, zvonicí, vinnými sklípky a dalšími. Navíc většinou můžete nakouknout i dovnitř.

co navštívit ve středních Čechách a v okolí Prahy

Dalším lákadlem je Muzeum arkádových automatů. Největší retro arkádová herna a muzeum ve střední Evropě.

co navštívit ve středních Čechách a v okolí Prahy

Zahradní železnice Podhradí

Zahradní železnici Podhradí vlastní soukromý majitel. Několikrát do roka ale zpřístupňuje železnici i pro veřejnost (aktuální termíny bývají zveřejněny předem). Délka železnice je 170 m. Děti bude určitě bavit jízda na parní lokomotivě.

Jen kousek odtud je zřícenina hradu Zvířetice.

Zámek Berchtold

Berchtold je pohádkový zámek u Kunic, v jehož zahradách najdete minizoo, miniatury hradů a zámků, peklo v podzemí, pohádkové postavičky a dětské hřiště.

nejkrásnější místa ve středních Čechách

Labyrintárium a zámek Loučeň

Na barokním zámku Loučeň se rozhodně nudit nebudete. Ani děti. Na zámku si můžete vybrat tematickou prohlídku, jako je speciální dětská nebo čokoládová prohlídka. 

Součástí zámku je i rozlehlý anglický park, kde najdete celoevropský unikát – soubor 12 labyrintů a bludišť (buxusové bludiště, travnatý labyrint, palisádové bludiště nebo kamenný labyrint apod.).

Jeskyně Blanických rytířů

Nedaleko obce Krupka u Kunštátu leží uměle vytvořená pískovcová jeskyně Blanických rytířů. Stanislav Rolínek vytesal v jeskyni 16 postav spících blanických rytířů, které střeží u vchodu do jeskyně mohutný kamenný lev.

co navštívit na jižní Moravě

Western park Boskovice

Westernové městečko najdete ve starém pískovcovém lomu s vodopádem. Uvidíte tu stylové stavby – salony, hotely, obchody, banku, kancelář šerifa apod. Součástí je i amfiteátr pro pořádání slavností a divadelních představení, indiánská vesnice, aréna Buffalo Billa, ranč, Stříbrné jezero a mnoho dalších atrakcí.

Můžete se tu jen procházet a sledovat atmosféru Divokého západu nebo se aktivně zapojit. Pro děti se tu pořádají dětské indiánské tábory.

ZOO Park a dinopark Vyškov

ZOO Park Vyškov se specializuje na domácí a hospodářská zvířata z různých koutů světa. Najdete jich tady více než 500. Oblíbeným místem je dvoreček naší babičky, kde mají děti možnost pohladit si a nakrmit zvířátka. Ze zooparku se pak dinovláčkem dostanete do nedalekého dinoparku.

Zoologická zahrada Zlín a zámek Lešná

Krásná ZOO Lešná kousek od Zlína, která čítá kolem 220 druhů zvířat. Přímo v areálu pak stojí pohádkový zámek, který si můžete prohlédnout v rámci návštěvy ZOO.

Ranč Kostelany u Kroměříže

Rádi byste s dětmi zažili atmosféru Divokého západu? Navštivte ranč Kostelany nedaleko Kroměříže. V areálu najdete restauraci, aquacentrum, lezeckou stěnu, bowling. Můžete se projet na koních a v létě se tu konají letní tábory pro děti.

kam s dětmi

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

V Rožnově pod Radhoštěm vybudovali nejznámější skanzen u nás – Valašské muzeum, které tvoří rozsáhlý komplex. Patří sem Mlýnská dolina, Valašská dědina, Dřevěné městečko a Valašské muzeum v přírodě.

Když tady budete, určitě si nenechte ujít výhled z Jurkovičovy rozhledny.

Pivečkův lesopark Slavičín

Kousek od Slavičína leží volně přístupný Pivečkův lesopark, který zdobí nejrůznější dřevěné sochy. Děti tu uvidí vlčí smečku, šneka, pohádkový most, dřevěný kolotoč, vodníka a další. Zabaví se v lesním bludišti, umělé zřícenině hradu nebo na šplhadle. K parku se dostanete po žluté turistické značce přímo ze Slavičína.

kam s dětmi

ZOO v Jihlavě

Rádi byste navštívili ZOO, ale nechcete jen tak ledajakou? Líbit se vám bude v jihlavské ZOO. Ta je totiž opravdu parádní a vyhlášená. Jejím největším lákadlem je africká vesnice s chýšemi, které tvoří nejrozsáhlejší komplex ve střední Evropě.

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči

Ekotechnické centrum Alternátor je ideálním místem pro zájemce o techniku a ekologii, které přiblíží zábavným způsobem. Ideální spíš pro větší děti.

Adrenalinové centrum Outdoor Resort Březová

Outdoor Resort Březová je největším zážitkovým parkem u nás. Jeho součástí je celá řada aktivit. Co vás napadne, to tu najdete. 12 m vysoký lanový park, strašidelný hrad Karlštejn, čtyřkolky, lukostřelba apod. Přímo v resortu se můžete ubytovat.

Western městečko Šikland a strašidelný zámek DraXmoor

Westernově městečko Šiklův mlýn najdete na Vysočině. Dýchne na vás atmosférou divokého západu a děti si tu užijí atrakce a program včetně jízdy na elektrickém býkovi, rýžování drahokamů nebo zlata, jízdy vláčkem a spousty dalších aktivit.

Kousek odtud leží strašidelný zámek DraXmoor, který tvoří krčma, středověké tvrziště, strašidelný výtah, muzeum legend, dětský koutek, skákací hrad a noční světelná show.

Zábavný park Saloon Expres Polnička

Saloon Express je zahradní železnice s malým nádražím a tunelem, kde ale najdete spoustu dalších atrakcí od prolézaček, houpaček, nafukovacího hradu, jízdy na člunech a čtyřkolkách, malých prasátek, ptačí voliéry a dalších.

kam s dětmi

Vodní mlýn Šlakhamr a okolí

Ve starém vodním mlýně Šlakhamr (Brdíčkův mlýn) si přiblížíte železářskou tradici v okolí města Žďár nad Sázavou. Potom můžete vyrazit na procházku okolí a hledat netradiční betonové plastiky – Hamroň (kříženec šneka se žábou), Mamlas, Kůň či Mamut. 

Westernově městečko Stonetown v Kamenici

Po Šiklově mlýně tu máme další místo s atmosférou divokého západu – Stonetown v Kamenici nedaleko Humpolce. Děti si tu můžou vyzkoušet lukostřelbu, házení lasem nebo se nechat namalovat jako Indiáni. V létě se tu konají dětské tábory. Zábavný park je celoročně přístupný.

Pohádková vesnička Podlesíčko

kde jsou kouzelné domečky a nejrůznější postavičky skřítků. O víkendech tu děti provede Sněhurka a celoročně se tu konají nejrůznější akce.

Na místě se zároveň můžete i ubytovat a prozkoumat chráněnou krajinu Žďárských vrchů. Ubytovat se můžete taky přímo v domečcích.

Stezka korunami stromů na úpatí Krkonoš

Přesouváme se do Krkonoš. U Jánských Lázní vybudovali Stezku korunami stromů, odkud budete mít Krkonoše a okolí jako na dlani. Součástí stezky je tobogán a nejrůznější vzdělávací a adrenalinové zastávky

kam s dětmi v Krkonoších

Lanové centrum a bobová dráha v Krkonoších

Lanové centrum a bobovou dráhu najdete v Harrachově u skokanských můstků na úpatí vrcholu Hřebínek v centru a ve Špindlerově Mlýně v části Bedřichov. Oba parky otevírají v letní sezóně od 10 hodin.  u skokanských můstku na úpatí vrcholu Hřebínek v centru (ne u velkých skokanských můstku směrem na Čertovu horu).

Výstava Pohádkové Krkonoše

Kdo by nemiloval Krakonošovy pohádky. Ve Svobodě nad Úpou můžete navštívit výstavu s názvem Pohádkové Krkonoše, která vás právě do Krakonošových pohádek dokonale vtáhne.

kam s dětmi v Krkonoších

Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka je parádní herní plocha plná dřevěných atrakcí, kde se vyřádí děti i dospělí. Najdete jí u Portášek nedaleko Velké Úpy v Krkonoších. Nejsnadněji se sem dostanete po svých nebo lanovkou, která přepravuje i kočárky. Cestu dolů si pak můžete zkrátit na koloběžce.

kam s dětmi v Krkonoších

Hobitín v Orlických horách

Jsou vaše děti fanoušky Pána prstenů? Pak si udělejte výlet do Orlických hor, kde si na zahradě vybudoval jeden z fanoušků český hobitín dle Pána prstenů. Za 20 minut to máte sice prošlé, ale je to hezká podívaná.

Rumcajsova jeskyně

Kousek pod zříceninou Brada na stejnojmenném vrcholu u Jičína najdete Rumcajsovu jeskyni. Ta je celoročně přístupná.

co navštívit v Českém ráji

Hrad Kost a údolí Plakánek

Nedaleko Rumcajsovy jeskyně leží v Českém ráji hrad Kost. Jedna z nejvýznamnějších gotických památek u nás. V nabídce je několik okruhů včetně dětského Z pohádky do pohádky, kterým provází princezna Karolína. U hradního občerstvení si děti můžou zahrát kuželky, dámu, kuličky a další hry.

Přímo pod hradem začíná údolí Plakánek lemované pískovcovými skalami kolem říčky Klenice. Trasa je ideální i pro kočárky.

Dětský zábavný areál Šťastná země

Nedaleko Turnova leží největší dětský zábavný park u nás – Šťastná země. Děti se tu dokonale zabaví na spoustě originálních atrakcí od prolézačky vytvořené podle hradu Trosky, skákacích hradů, indiánského Teepee, geoparku a dalších míst.

co navštívit v českém ráji

Babiččino údolí v Ratibořicích

Najdete ho kolem řeky Úpa mezi Českou Skalicí a Havlovicemi ve východních Čechách. A jak vám asi už název napověděl, oblast je spjatá s pohádkou Boženy Němcové Babička.

Trasa začíná u zámku v Ratibořicích a vede kolem řady zajímavých míst, jako je Rudrův mlýn, Staré Bělidlo – Viktorčin splav nebo pomník Babičky.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové nad Labem je ikona mezi českými ZOO. Na ploše 63 hektarů najdete na 2300 druhů zvířat. Součástí vstupenky je taky jízda safari autobusem, která bude děti určitě bavit. Vybrat si můžete taky mezi nevšedními programy, jako je Večerní safari, Ošetřovatelem v ZOO, Offroad Safari, Po ZOO s průvodcem a další.

Muzeum stavebnice Merkur

Je tu ještě někdo, kdo si pamatuje stavebnici Merkur? Já jí milovala a těším se, až jí pořídím i klukům :). Pokud to máte podobně, udělejte si návštěvu do Muzea stavebnice Merkur. Uvidíte tady zajímavé exponáty včetně Ocelového města, které je díky své velikosti zapsané v Guinessově knize rekordů.

Peklo Čertovina

Zábavný areál pro děti připomínající peklo? To je Peklo Čertovina, které tvoří stovky metrů chodeb a jeskyní. Součástí je i Čertoland, naučná stezka a další zajímavosti pro děti.

co navštívit ve východních čechách

Dolní Morava a Stezka v oblacích

Dolní Morava je rekreační středisko v Králickém Sněžníku, kde najdete hned několik atrakcí pro děti:

 • největší lanový park u nás s dobrodružnou věží s obří houpačkou
 • Stezku v oblacích
 • bobovou dráhu
 • dětský park Amálka
 • Mamutíkův vodní park a další atrakce

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci je interaktivní muzeum vědy pro všechny věkové skupiny. S dětmi se dozvíte více o historii Olomouce, vesmíru a jiných zajímavostech.

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník jsou známé především pro své Priessnitzovy léčebné lázně. Navíc odtud získáte parádní výhled na Jeseníky.

Lázně Jeseník

Proč ale navštívit lázně s dětmi? Najdete tu totiž speciální vodní zahradu – Balneopark Vincenze Priessnitze, kde se můžou děti brodit potůčky, vyzkoušet přírodní sprchy se studenou pramenitou vodou nebo Priessnitzovy lavičky.

Po městě jsou navíc rozeseté různé atrakce, jako je skalní útvar Sluneční brána nebo domeček hejkala Zurčaly. A děti budou určitě nadšené ze zdejšího hřiště.

Zábavný park Fajnpark

Fajnpark je tak trochu jiný zábavný park. Najdete tu totiž takové atrakce, jako je království obřího hmyzu, sopečná skluzavka, vodní děla, dětské město, dinosauří prales a další.

Faunapark v Lipové

V Lipové najdete jednu z nejmenších ZOO u nás – Faunapark Lipová, ale i přesto budou určitě děti nadšené. Navíc můžete podpořit zdejší ZOO adopcí některého ze zvířátek.

Adrenalinový park v Jeseníkách

Adrenalinový park v Jeseníkách je plný atrakcí od lanového centra ve stromech, obří houpačku, lanovou dráhu, adrenalinovou věž, horolezeckou stěnu až po střílení z luku. Užijí si tu fajn den dospělí i děti.

Farmapark Muchomůrka v Krkonoších

V Krkonoších nedaleko Svobody nad Úpou vybudovali farmapark Muchomůrka, kde si děti můžou pohrát se zvířátky, cvrnkat kuličky, kochat se z dětské rozhledny, vyřádit se na jedné z prolézaček nebo si zahrát golf či indiánský tenis. Výlet můžete spojit s návštěvou výstavy Pohádkové Krkonoše.

Kopicův statek a skalní reliéfy v Českém ráji

Kopicův statek je známý svými pískovcovými reliéfy znázorňující české dějiny, které tady vytvořil sám majitel Vojtěch Kopic. Statek je navíc krásným příkladem lidové architektury pojizerského typu.

Zábavně-naučný park Mirakulum

Zábavný park Mirakulum leží v Milovicích nad Labem. Co tady najdete?

 • Vodní svět
 • Lesní hřiště v korunách vzrostlých stromů
 • Úzkokolejnou parní železnici
 • Hrad s rozsáhlými podzemními chodbami
 • Jízdy ve vojenských obrněných vozech
 • Kontaktní mini zoo
 • Živý program o víkendech, prázdninách a svátcích
 • Obří houpačky a trampolíny
 • Širokou a pestrou nabídku občerstvení
 • 1000 parkovacích míst v okolí parku zdarma

Geopark a arboretum s dětským hřištěm Lesná v Krušných horách

Přesouváme se na západ do Krušných hor. Tady najdete Vzdělávací a rekreační centrum Lesná. Zahrnuje parádní dětské hřiště, které mají děti často téměř pro sebe, stromy a geopark s popisnými cedulemi, bludiště a ohniště. Areál je zdarma přístupný celoročně.

Zoopark Chomutov

V Chomutově najdete největší ZOO v ČR. Chovají tady na 160 druhů zvířat. Celková plocha ZOO je rozdělená na zoopark, skanzen a safari. Je to zábava na celý den. A kousek odtud je známé Kamencové jezero.

Trpasličí skála a Rysí stezka v Českém Švýcarsku

České Švýcarsko je plné turistických tras a zajímavých míst. Mezi ta speciálně určená pro děti patří:

Občerstvení u Červené jámy

V Krušných horách se ukrývá pohádkové občerstvení U Červené jámy, které leží kousek od největší jámy z důlní činnosti v ČR. Otevřeno je celoročně.

K Červené jámě i občerstvení se dostanete od rozcestníku Bludná mezi Horní Blatnou a Božím Darem, kde zaparkujete na neplaceném parkovišti. Trasa je dlouhá 1 km a jdete po pohodlné rovince, která je sjízdná i kočárkem. Druhá trasa začíná ve druhém směru po červené z obce Hřebečná.

Ježíškova cesta na Božím Daru

Nejznámější turistická trasa pro děti v Krušných horách. Můžete si vybrat mezi kratším a delším okruhem.

Na cestě čekají na děti různé prolézačky, malované a vyřezávané pohádkové bytosti a spousta dalšího. Pokud jsou soutěživé, mohou si zapisovat plnění jednotlivých úkolů do karty a v informačním centru v Božím Daru pak vyzvednout odměnu (tady si koupíte taky kartu na vyplňování).

Stezka krušnohorských pověstí

O poznání kratší trasa pro děti, kterou v pohodě zvládnou i ty nejmenší. Cestou vás doprovází řada vyřezávaných postav, které jsou typické pro krušnohorské příběhy. Stezku najdete na vrcholu Plešivec.

Lanové centrum na vrcholu Plešivec

Jestli znáte lanové centrum Linhart u Karlových Varů, to na Plešivci se vám bude určitě taky líbit. Nám se dokonce líbilo o něco víc. Nedaleko něj najdete právě Stezku krušnohorských pověstí.

Dětské lanové centrum vyjde pro jedno dítě na 150 Kč /1 den.

Mimo dětského lanového centra v přilehlém lesíku tu najdete i lanové centrum pro dospělé nebo dětské hřiště, obří houpačku a další atrakce. 

Údolí mlýnků v Jáchymově

V Údolí mlýnků najdete na potoce cca 60 mlýnků a každý rok tu přibývají další – plastové, kovové, ručně vyrobené. Je to pěkný nenáročný výlet, ze kterého budou děti určitě nadšené, protože je po cestě provede několik překážek.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center je vědeckotechnické interaktivní centrum, které najdete v historických budovách Škodovky v Plzni. S vtipem přibližuje základní přírodní jevy a zákony a seznamuje se světem vědy a techniky.

ZOO Plzeň

ZOO Plzeň je další krásné místo, kde se bude dětem určitě líbit. Její součástí je i dinopark. Otevřeno je celoročně.

Svatý Linhart u Karlových Varů

Svatý Linhart je část lázeňských lesů u Karlových Varů, kde najdete lanový park, obory jelenů, daňků a prasete divokého, rozhledny, vyhlídky a vyřezávané i malované sochy v lese. Vše z velké části sjízdné kočárkem.

Volnočasový areál Krajinka

V Chebu zřídili parádní volnočasový areál Krajinka. Najdete tu lanový park, hřiště, prolézačky, minigolf a další vyžití včetně občerstvení. Podobný areál se jen tak nevidí a zabaví se tady děti i dospělí.

Když půjdete pořád dál proti proudu řeky Ohře, dojdete k přehradě Skalka. Minete dřevěné bludiště s vyhlídkou a visutou lávkou. Za dalších 10 minut dojdete k altánu s krásným výhledem na okolí. Dostanete se sem i na kole a s kočárkem.

Zřícenina hradu Krakovec

Pokud máte děti, je návštěva zříceniny hradu Krakovec téměř povinností. Natáčeli se tady totiž Ať žijí duchové. Vedle hradu najdete taky sochu Mistra Jana husa, který tady určitý čas pobýval.

Vlčí výběh Srní

Rádi byste viděli vlky v jejich přirozeném prostředí? Ve vlčím výběhu Srní na Šumavě se vám to poštěstí. Uprostřed výběhu o ploše 3 hektary je 300 m dlouhá a vyvýšená lávka s pozorovacími přístřešky. K výběhu se pak dostanete po 2 km dlouhém naučném okruhu s informace o šelmách, které máte možnost potkat na Šumavě a některými místními rostlinami a stromy. Součástí komplexu je i hřiště pro děti.

Mravenčí stezka Srní

Ještě zůstaneme u Srní. Kromě vlčího výběhu si tady můžete s dětmi projít Mravenčí stezku, která je plná úkolů spojených s přírodou, herních prvků a tréninku fyzických dovedností.

Naučná stezka Povydří na Šumavě

Naučná stezka Povydří je jednou z nejoblíbenějších tras pro rodiny s dětmi na Šumavě. Její délka je 7,5 kilometru a na cestě vás provede 12 stanovišť, na kterých se dozvíte víc o zdejší přírodě. Po cestě si udělejte zastávku u Obřích hrnců neboli hlubokých kamenných mís vyhloubených pískem kamením.

Areál lesních her nad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích

Areál lesních her představuje lesní stezku, která je doplněná o řadu originálních prolézaček, skluzavek, lesních domečků. Vstupné je zdarma.

Jelení a rysí výběh u Kvildy

Jelení a rysí výběh najdete v návštěvnickém centru Kvilda. Jeho úkolem je seznámit návštěvníky s jelenem evropským. Kromě jeleního výběhu tu vybudovali i výběh pro handicapovaného rysa Davida, který se nemůže vrátit do svého přirozeného prostředí. A teď už má i partnerku.

Celková délka stezky přes výběhy je 3,5 km. Součástí návštěvnického centra je i dětské hřiště.

Svět záchranářů v Karlových Varech

Svět záchranářů v Karlových Varech dětem zábavnou formou ukáže tak důležité informace, jako jak se zachovat při nehodách, požáru nebo v jiných podobných situacích, které mohou nastat. Areál tvoří improvizovaná nemocnice, policejní služebna, hasičská stanice nebo dopravní hřiště s železničním přejezdem. Děti si tu můžou půjčit kolo nebo odrážedlo a užít si zábavu.https://www.youtube.com/embed/k34oOqAQikg

Vánoční dům v Zámečku Doubí

Vánoční dům je místo, které vás vtáhne do kouzla Vánoc po celý rok. Má unikátní celoroční výstavu ozdob a dekorací a jeho součástí je taky Muzeum medvídků s více než 10 000 kusů medvídků (muzeum je zapsané v knize rekordů ČR). V Andělské kavárně si pak můžete dát něco dobrého na zub – v nabídce mají cukroví i vánočku.

Pohádkový statek Vranovice

Pohádkový statek Vranovice představuje krásné venkovské stavení plné pohádkových bytostí. Najdete tu taky Mlsné občerstvení, dvůr, zahradu, ohradu s ovečkami kamerunskými, Pohádkovou stodolu, Divadlo Ježíbaba nebo čarokrámek.

Park Boheminium v Mariánských Lázních

Park Boheminium je park s miniaturami významných českých hradů, zámků a dalších památek u Mariánských Lázní ve Slavkovském lese. Uvidíte tu například Ještěd nebo Červenou Lhotu.