Místa

krásná, tajemná i zapomenutá,
která neztrácí svého Genia Loci.

Místa Zajímavosti

Usedlost Císařecká

Císařecká Ideální bydlení si každý představuje jinak, moji představu téměř dokonale naplňuje tato stará usedlost. Jen hluk doléhající od rušné Prosecké ulice ubírá tomuto favoritovi několik bodů, ale na druhou stranu nic nemůže být bez chybičky a už pouhý fakt, že pokud by Prosecká nebyla slyšet, vůbec o ní nevíte je úžasný.
Na malé vyvýšené pasece uprostřed lesa stojí při staré cestě od Libně k Proseku tato bývalá viniční usedlost a pozdější statek. Kdysi snad patřila císařskému rychtáři, odtud její název Císařecká.

Císařecká Původnímu zemědělskému účelu usedlost sloužila až do poloviny 20.století, pak byla opuštěna a chátrala. V roce 1970 usedlost před demolicí zachránil prodej soukromému majiteli, který ji opravil a od té doby slouží obytným účelům. Doufám, že majitelé jsou šťastní lidé a cení si naprostého soukromí v historickém domě uprostřed zeleně a přitom nadosah všem vymoženostem velkoměsta, protože tomu já říkám luxusní bydlení. Císařecká

Usedlost je dostupná po nenápadné odbočce z Prosecké ulice ( č.p. 76, Prosecká 32), či po pěší cestě od severovýchodního konce zahrádkářské osady Na Labuťce.


Článek byl vytvořen 24.07.2008
Design by Michal Bůžek